Kryty v okolí Brna - Lesné | pc:bastlírna
vítejte!
rubrika: podzemi : zpět na výpis článků Kryty v okolí Brna - Lesné > Podzemí < PC-BASTLÍRNA

Kryty v okolí Lesné

Roman Hruška

Tento dokument jsem utvořil za účelem zdokumentování krytů a jejich vlastností v okolí Brna – Lesné. Plánky nejsou zcela přesné, fotografie jsou autentické.
Důležité: Zveřejňování informací o těchto krytech a o jejich poloze SI VAŽTE.  Pokud navštívíte některý z krytů, neznečišťujte jej, odpadky si vezměte sebou domů, aby zůstaly kryty v pořádku a v čistotě pro jiné návštěvníky nebo pro naše potomky.  Kryty jsou v lese a v lese má být čisto.

Vysvětlivky

P - pískovec (kryt ražený / rubaný v pískovci)
S - skála (kryt ražený / rubaný ve skále)
V - do krytu jde normálně vlézt
Terén (obtížnost přístupu) T1 - lehce přístupný T2 - normálka T3 - trošku o držku.
Zaneřáděnost (odpadky apod.) Z1 - čistý kryt Z2 - sem tam něco Z3 - docela bordel Z4 - hnus! Z0 - nelze určit, nebo se neví.

Mapka

Kryt 1 P V T1,3 Z3

Menší kryt, spíše vyrubaný úkryt pod převisem. Velikost asi 3 metry průměru.

Kryt 2 P T1,3 Z0

Hned vedle krytu 1. Je asi dvakrát menší a je zpola zasypaný.

Kryt 3 P V T1 Z3

Dva vchody propojené asi 10m dlouhou chodbou, vysokou tak 120cm, zhruba v polovině chodby je odbočka a menší místnost.

Kryt 4 P V T2 Z1

Zasypaný (strop u vchodu se propadl). S kamarády jsme ho odkopávali. Dostali jsme se k místu, odkud zdá se žádná chodba nevede, ale není to jisté, protože jsme toho moc nevykopali.

Kryt 5 P V T1 Z2

Z krytů, popisovaných v tomto dokumentu je největší. Vchod a „okno“ propojené chodbou asi 20 metrů. Zhruba uprostřed chodby je odbočka do malé místnůstky s průměrem zhruba 1,5 metru. Dávejte prosím pozor na zářivky (pokud zde budou). Používáme je někdy na svícení. Při rozbití uniká ze zářivky jedovatý plyn!!!
Zajímavost:
Od vchodu k oknu vede.. jak to popsat.. chodba pro morče, rozměry roury od kamen, prostě díra. Asi sloužila k protáhnutí něčeho, co já vím čeho, ale je možné, že je to zasypaná chodba.
Další informace o tomto krytu na webu badatelské společnosti Agartha zde.


Vchod

Kryt 6 P V T1,2 Z1

Docela velký kryt. Není znečištěný, ani v něm nejsou odpadky, stěny jsou začouzené a popsané různými jmény. Vchod na pohodové vlezení, následuje velká místnost asi 2x3,5 m, krátce po vlezení je vlevo malá místnost s nízkým stropem, viz. plánek:


Vstup do krytu

Chodbu rozděluje „sloup“

Průchod do místnosti

Popsaná zeď v místnosti. Vpravo je chodba z místnosti.

Pohled z chodby ven (uprostřed vidíte „sloup“)

Pohled do malé místnůstky.

Kryty 7-11 P V(pouze 9) T2,3 Z0, Z1(pouze 9)

Nejsou to kryty, ale jsou to jen menší díry do země ve svahu, do jednoho z těchto krytů se dá vplazit, je však malý, tak akorát, aby tam přespal nějaký bezdomovec KJ. Mnohdy není ani pořádně vidět co je vevnitř. Všechny jsou (až na ten, do kterého šlo vlézt) zasypané hlavně v části, kde je vlez. Pokud by se ale odkopala nějaká ta hlína, dalo by se prozkoumat zda nevedou nějak dál. Kryty se nachází blízko sebe (v rozmezí 1 – 2 metrů, nejdelší vzdálenost je asi 5 metrů).

Tři kryty (7-9) vedle sebe ve svahu. Vchody jsou zasypané a tudíž velmi malé, proto jsem je pro lepší orientaci vyznačil šipkami.

Lezení do jednoho z nich.

Ve kterém to vypadá asi takhle. Málo prostoru, nic zajímavého.

Kryty 12-15 P T2 Z3-4

Mají stejné či podobné vlastnosti jako kryty 7-11, jenom jsou povětšinou o něco větší. Ale stejně se do nich nedá vlézt. Jak by mohlo, jsou zasypané a malé, někdy jen takové výklenky ve svahu.

Kryt u Mysliveckého stadionu P V T1 Z2

Poblíž mysliveckého stadionu se nachází kryt s podobnými vlastnostmi, jako kryt 3. Akorát nemá odbočku s místností a jeden vchod je zasypán, je tam jen malé okénko.


ŠÍŘENÍ ČÁSTÍ ČI CELÉHO ČLÁNKU, OBRÁZKŮ, PLÁNKŮ aj. JE DOVOLENO POUZE SE SOUHLASEM AUTORA.

Tento článek je umístěn na stránce:

v rubrice PODZEMÍPřečteno: 3536x

Diskuse k článku

Vaše jméno či přezdívka:

Text Vašeho komentáře:PC:BASTLÍRNA * (c) COPYRIGT ROMAN HRUŠKA 2008 * VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA * NĚKTERÉ PRVKY DESIGNU JSOU PŘEVZATY Z OPENSOURCE PROJEKTU VZHLEDU SYSTÉMU DRUPAL * Pěkný den!